Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W związku ze szkodami  spowodowanymi ulewnymi opadami deszczu, osoby poszkodowane mogą ubiegać się o pomoc finansową. Pomoc udzielana jest na wniosek osoby poszkodowanej, który może być złożony w formie pisemnej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Żabnie (ul. Jana 3a, Żabno), bądź ustnie z wpisaniem do protokołu podczas prac powołanej przez burmistrza Żabna Komisji szacującej szkody w terenie.

Osoby, które chcą złożyć wniosek ustny do protokołu mogą zgłosić szkodę telefonicznie w godzinach pracy Ośrodka pod nr tel. 505 258 595 ( linia tel. została uruchomiona tylko i wyłącznie do zgłaszania szkód) lub na adres e-mail: ops-szkody@zabno.pl (poczta uruchomiona tylko i wyłącznie do zgłaszania szkód). Zgłoszenia można dokonywać u sołtysa właściwego dla danej miejscowości.

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko poszkodowanego, dane telefoniczne oraz adres zamieszkania i miejsce szkody.

Komisja rozpocznie prace od najbliższego poniedziałku.

Informujemy, iż pomoc będzie udzielana zgodnie z procedurą określoną w ustawie o pomocy społecznej na zasadach określonych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 24 czerwca 2016 roku zamieszczonymi poniżej.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabnie będzie się ubiegał o dotację ze środków pochodzących z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Załącznik : Zasady udzielania pomocy finansowej w formie zasiłków celowych dla rodzin lub osób poszkodowanych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej.

Zgłoszenie szkody mieszkaniowej nie jest równoznaczne ze zgłoszeniem szkody w gospodarstwach rolnych. Aby zgłosić szkodę w gospodarstwach rolnych, należy zapoznać się z procedurą: Zgłaszanie szkód w gospodarstwach rolnych

Liczba odsłon: 377
Autor:
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.