Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką” w bibliotece w Łęgu Tarnowskim 6 maja odbyło się spotkanie literackie „Czy to magia czy nie magia” inaugurujące projekt.

Gościem biblioteki była Joanna Wachowiak autorka książek dla dzieci, a bohaterami tego literackiego spotkania były pełne ciepła i wyobraźni książki: „Kot Kameleon”, „Baba Blaga”, „Bartek, Lenka i sny”, „O czym nie śniło się dorosłym”.

Autorka zabrała dzieci w świat wyobraźni i magii, opowiadając o bohaterach tych książek i ich przygodach. Rozmawiano o snach i wykorzystywaniu naszej wyobraźni. Dyskutowano na temat szczęścia i „codziennych czarów”, bo jak sama autorka mówi niezwykłe rzeczy nie muszą się zdarzać tylko w bajkach czy snach, ale można je po prostu wymyślić samemu. Atrakcją spotkania były zabawy np. „Detektyw na tropie”, w których dzieci musiały wykazać się spostrzegawczością i pamięcią oraz prezentacja surrealistycznych obrazów. Na zakończenie spotkania były liczne pytania dzieci do autorki, dedykacje wpisane do zakupionych książek i pamiętników oraz wspólne zdjęcie.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I – II ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim. W inauguracji projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką” udział wzięła Burmistrz Żabna Marta Herduś, a projekt ten finansowany jest przez Województwo Małopolskie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego.
W ramach projektu odbywają się spotkania autorskie, koncerty, spektakle, ale przede wszystkim biblioteki w Radłowie, Dąbrowie Tarnowskiej i Żabnie wzbogacą swoje księgozbiory, które posłużą długofalowo szerokiej grupie czytelników.
Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez:
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

Liczba odsłon: 309
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.