Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Tegoroczny Dzień Bibliotekarza obchodziliśmy w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie pod hasłem „Z książką w tle…”, któremu towarzyszyło spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią oraz promocja książki Pawła Domańskiego.

Najnowsza książka  Pawła Domańskiego pt. „Magistrat i stacja PKP w Żabnie” opatrzona wieloma unikatowymi, archiwalnymi zdjęciami to kolejna ważna cegiełka budująca historyczny księgozbiór Żabna. Autor opowiedział o publikacji i okolicznościach jej powstania. Książkę wraz z dedykacją można było otrzymać po spotkaniu.

Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie z Szymonem Hołownią - znanym dziennikarzem, publicystą, autorem książek. Dużą część jego aktywności zawodowej stanowi działalność charytatywna, jest założycielem Fundacji "Kasisi" i "Dobra Fabryka". Właśnie o tych aspektach swojej pracy najchętniej opowiadał licznie zgromadzonej publiczności, zwracając uwagę na konieczność pomocy innym i czynieniu dobra. Nawiązując do swoich licznych książek, zwracał uwagę na problemy współczesnego świata i obowiązki jakie spoczywają na każdym z nas by czynić go lepszym, mówił o religii i Kościele, które jak podkreślał są mu niezwykle bliskie. Odpowiadając na pytania publiczności mówił o osobach, które są dla niego autorytetami w kwestii wiary, o swoich chwilach zawahania jeśli chodzi o działalność charytatywną, o roli rodziny w jego życiu. To inspirujące spotkanie odbyło się dzięki współpracy żabieńskiej biblioteki z Instytutem Książki w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki. Po spotkaniu tradycyjnie był czas na indywidualne rozmowy z zaproszonym gościem oraz autografy.

Na koniec uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawę Krzysztofa Aleksandra Wójcika „W obiektywie Komara” prezentującą piękne zakątki Gminy Żabno uchwycone na fotografiach, które do 30 czerwca będzie można podziwiać w „Galerii Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

 
Liczba odsłon: 629
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.