Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Jan Kiepura, Marta Eggerth, Władysław Kiepura, a nawet sam Marszałek Piłsudski odwiedzili w sobotnie popołudnie 4 maja Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Wszystko za sprawą koncertu „Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem”, którego organizatorem był Starosta Tarnowski. Koncert zorganizowany został w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego 3 Maja.

Sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury w Żabnie wypełniła się po brzegi. Nic dziwnego. Wspaniali soliści: Iwona Socha, Łukasz Gaj, Jakub Oczkowski i Grzegorz Juras oraz Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy przyciągnęli melomanów z całej okolicy. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. senator RP Kazimierz Wiatr i Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski.

Sobotniemu wydarzeniu towarzyszyły także akcenty lokalne. Starosta Tarnowski Roman Łucarz nagrodził medalem honorowym „In Servitio Deo et Patrie” – „W służbie Bogu i Ojczyźnie” Pawła Domańskiego - pasjonata historii Żabna, założyciela i kustosza izby pamięci „Ostatnie Takie Gali-cyjskie” w Szkole Podstawowej w Żabnie, autora ponad dwudziestu publikacji na temat historii Żabna i honorowego obywatela Gminy Żabno. 

Medalem „Grosz Tarnowski Ziemski” za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi i młodzieżą Starosta Tarnowski nagrodził też Agnieszkę Wlezień - instruktorkę zespołu cheerleaders Voltage działającego przy Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich, który pod jej kierunkiem sięgnął po najwyższe laury zdobywając m.in. mistrzostwo Polski i Europy.

W dalszej części wieczoru wybrzmiał wspomniany wcześniej koncert „Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem”. Publiczność z zachwytem wysłuchała najpiękniejszych arii i piosenek z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth, nagradzając artystów gromkimi brawami. Wzruszające i zabawne sceny oraz anegdoty z życia legendarnej pary wywoływały też wśród zgromadzonych salwy śmiechu. W trakcie koncertu nie zabrakło porywających melodii, które cieszą publiczność między innymi podczas festiwalów im. Jana Kiepury w Krynicy. O odpowiednią oprawę i wspaniały nastrój podczas koncertu zadbał jego reżyser, scenarzysta i jednocześnie narrator – Łukasz Lech.

Po zakończonym koncercie publiczność długo jeszcze nagradzała artystów owacjami na stojąco, nie pozwalając im zbyt szybko opuścić żabnieńskiej sceny.

Dopełnieniem wspaniałej atmosfery wieczoru była degustacja lokalnych potraw przygotowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego i Koło Gospodyń „U Marysi”.

Organizatorem koncertu „Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem” był Powiat Tarnowski, partnerami wydarzenia: Gmina Żabno i Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Sponsorem wydarzenia był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A.

Liczba odsłon: 530
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.