Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie Filia w Łęgu Tarnowskim  dnia 6 maja o godz. 11.30  b.r. organizuje spotkanie autorskie z panią Joanną Wachowiak - doktorem nauk humanistycznych, wykładowczynią uniwersytecką, ale przede wszystkim  autorką magicznych, pełnych wyobraźni, ciepła i zrozumienia opowiadań dla najmłodszych czytelników. Z jej książek bije mądrość i prostota, która zachwyca nie tylko najmłodszych, ale również rodziców, dlatego chętnie sięgają po jej książki: Opowiastki dla małych uszuO czym się nie śniło dorosłym, Ja chyba śnię, Bartek, Lenka i sny oraz  opowieści:  Baba Blaga  i Ala Baba  i dwóch rozbójników. 

Joanna Wachowiak zadebiutowała w roku 2013 tytułem Opowiastki dla małych uszu. Za książkę Kot kameleon była nominowana do literackiej nagrody Książka Roku 2014 Polskiej Sekcji IBBY, a w  2016 roku zdobyła wyróżnienie w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Spotkanie literackie z Joanną Wachowiak w łęgowskiej bibliotece odbywa się w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką” finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego.

Projekt odbywa się na terenie 3 gmin subregionu tarnowskiego czyli w: Żabnie, Radłowie i Dąbrowie Tarnowskiej. Realizowany jest przez instytucje kultury z tych gmin, czyli: Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, oraz Dąbrowski Dom Kultury.

Liczba odsłon: 584
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.