Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W ręce czterech najlepszych solistek z gminy Żabno trafiły cztery szklane statuetki „Rechotka”. Były to nagrody Grand Prix przyznane w 2. Gminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rechotek”, który 25 kwietnia odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

Celem Festiwalu były: prezentacja umiejętności wokalnych dzieci, popularyzacja repertuaru dziecięcego oraz promowanie dziecięcej i młodzieżowej kultury muzycznej i młodych talentów wokalnych z terenu gminy Żabno. Tymi talentami okazały się: Anita Lichorobiec z Publicznego Przedszkola w Niedomicach, Amelia Chodoła ze Szkoły Podstawowej w Sieradzy, Emilia Michalska ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich i Gabriela Zabrzańska – z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie.

W tegorocznej edycji udział wzięło 73 uczestników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i małe figurki „Rechotka”, zaś laureaci otrzymali dodatkowo nagrody rzeczowe, które odebrali z rąk patrona honorowego konkursu – Burmistrz Żabna Pani Marty Herduś.

Dodatkową nagrodą dla laureatów jest udział w koncercie podczas tegorocznych Dni Żabna – 4 sierpnia. Młodzi wokaliści z Żabna wystąpią na profesjonalnej scenie, a wkrótce po nich na tej samej scenie zagra zespół Bajm – tegoroczna gwiazda Dni Żabna.

Wszystkich, którzy lubią dziecięce i młodzieżowe piosenki Gminne Centrum Kultury w Żabna zaprasza na koncert Majki Jeżowskiej, który odbędzie się już 12 maja o godz. 18:00 w sali widowiskowej GCK. Koncert organizowany jest w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Udział w nim jest bezpłatny.

  
Liczba odsłon: 544
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.