Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Gromkie oklaski i głośne salwy śmiechu wybuchające co rusz na widowni towarzyszyły drugiemu już pokazowi spektaklu „Baby się swarzo, a kajce ido” w wykonaniu Stowarzyszenia Rozwoju Siedliszowic „U Tatara”, którym towarzyszyły na scenie dzieci i młodzież z Siedliszowic.

Widowisko, wyreżyserowane przez Krzysztofa Ryndaka, przypomniało dawną obrzędowość wielkanocną, codzienne życie i obyczaje chłopskie. Wyraziste postacie, cięty humor i „gwarowe” dialogi przypadły do gustu publiczności, która salę widowiskową wypełniła do ostatniego miejsca.

Wydarzenie miało miejsce 13 kwietnia i był to już drugi pokaz spektaklu. Pierwszy przypomnijmy miał miejsce 28 lutego podczas promocji książki Urszuli Gieroń „Siedziwa i gwarzywa. Ze wspomnień mieszkańców Siedliszowic”.

Występ odbił się wtedy szerokim echem w całej gminie, zyskując entuzjastyczne opinie widzów. Artyści ulegając namowom wystawili spektakl ponownie i ponownie zagrali przy pełnej widowni. Świadczy to o sukcesie sztuki i niewątpliwie rozbudza apetyty na więcej…

 

Liczba odsłon: 382
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.