Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W niedzielę 7 kwietnia w Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury w Żabnie odbył się wernisaż wystawy Adama Tomczyka pt. „Pejzaż frasobliwy”.  Na wystawie zaprezentowane zostały rzeźby autora, stare krucyfiksy oraz zdjęcia przydrożnych krzyży. Zgromadzone eksponaty pochodzą ze zbiorów autora oraz lokalnych twórców i miłośników sakralnej sztuki ludowej – Henryka Korusa, Wiesława Pikula i Marka Zyguły oraz ze zbiorów Izby Pamięci „Ostatnie takie galicyjskie”.

Wystawa, która tematycznie wpisuje się w okres liturgiczny Wielkiego Postu, zachwyciła i wzruszyła licznie zgromadzoną publiczność.

Adam Tomczyk to mieszkaniec Żabna. Z zamiłowania jest historykiem i etnografem. Pasjonuje się lokalną kulturą i historią. Ponadto pisze wiersze i utwory prozatorskie. Ma na swoim koncie kilka publikacji. Amatorsko zajmuje się również rzeźbiarstwem.

Wystawę można zwiedzać do 19 kwietnia od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 20:00 i w soboty od 10:00 do 14:00.

Liczba odsłon: 418
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.