Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie – Filii w Niecieczy odbyły się już pierwsze z dwóch zaplanowanych zajęć z nauki programowania i budowy robotów Lego Mindstorms.

W zajęciach wzięli udział uczniowie z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola z Niecieczy. Warsztaty okazały się nie tylko dobrą zabawą, ale także miały charakter edukacyjny. Wprowadziły młodych inżynierów w świat robotyki, którzy musieli się wykazać wiedzą nie tylko informatyczną, ale także techniczną i matematyczną. W trakcie zajęć powstały roboty, które dzięki kreatywności - być może przyszłych programistów- zostały wprowadzone w ruch. A roboty mogą naprawdę wiele - mogą mówić, chodzić, jeździć, strzelać czy wirować. Wszystko zależy bowiem od naszych pomysłów. W trakcie zajęć powstało wiele ciekawych programów, a uczniowie - metodą prób i błędów - starali się dążyć do perfekcji.

Kolejne i ostatnie już zajęcia z programowania i robotami Lego Mindstorms odbędą się w czwartek 11 kwietnia o godz. 16:00 w filii bibliotecznej w Niecieczy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odsłon: 290
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.