Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Rządowy projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego, a także nasz regionalny temat obwodnicy miasta Żabno, były tematami spotkania burmistrza Żabna Marty Herduś z Posłem RP Michałem Wojtkiewiczem.

Biuro projektowe, które przygotowuje dla gminy projekty obwodnicy, przedstawiło trzy koncepcje przebiegu drogi. Trasa ta ma spowodować zmniejszenie ruchu przez centrum Żabna. Zarówno pomysły na obwodnicę, jak i przedsięwzięcie rządowe- czyli powstanie połączenia kolejowego przez Tarnów w kierunku Buska Zdrój do Warszawy, były przedmiotem rozmów z Posłem Wojtkiewiczem. Przedsięwzięcie budowy trasy kolejowej, dzięki której moglibyśmy znaleźć się w Warszawie w dwie i pół godziny dotyczy naszej gminy, przez którą nić komunikacyjna miałaby przebiegać. Powstanie takiego połączenia to duża szansa dla rozwoju regionu tarnowskiego i Powiśla dąbrowskiego, bo trasa ta byłaby częścią nie tylko krajowego połączenia, ale również sieci międzynarodowej, łączącej Polskę z południową i południowo- wschodnią częścią Europy.

Liczba odsłon: 256
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.