Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W czwartek odbyła się piąta sesja Rady Miejskiej nowej kadencji. Podczas spotkania ślubowanie złożył Robert Tryba.

Rada Miejska w Żabnie jest już w komplecie. Po zwolnieniu mandatu Radnego, który otrzymała w głosowaniu Marta Herduś, wybrana równocześnie na burmistrza Żabna, stało się jasnym, że w Łęgu Tarnowskim odbędą się wybory uzupełniające. Przeprowadzone 10 lutego wyłoniły piętnastego Radnego, który właśnie złożył ślubowanie. Robert Tryba debiutuje w nowej roli, jednak mieszkańcy sołectwa znają go już od lat, bowiem piastuje funkcję sołtysa drugą kadencję.

Na sesję Rady zaproszono prezesa Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej Pana Grzegorza Niedbałę, który przedstawił zasady funkcjonowania spółki, a także plany na najbliższe lata jej rozwoju i inwestycji. Radni oraz sołtysi mieli okazje dopytać o nurtujące ich zagadnienia, a także umówić się na indywidualne spotkania dotyczące miejscowości przez nich reprezentowanych. Podczas sesji poruszone zostały również sprawy bezpieczeństwa w gminie, a głos w tej sprawie zabrał Komendant Posterunku Policji w Żabnie Sebastian Rzepecki, który przybył na obrady wraz z policjantami dzielnicowymi realizującymi działania na terenie gminy Żabno.

Ponadto przyjęto uchwały w sprawie zmian w Wieloletnim Planie Finansowym, zatwierdzono plany pracy komisji stałych Rady, program dotyczący pomocy dla bezdomnych zwierząt, a także wiele uchwał majątkowych.

 

  
Liczba odsłon: 711
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.