Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Liczna widownia zgromadziła się wczorajszego wieczoru w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Stało się tak za sprawą promocji nowej publikacji poświęconej Siedliszowicom, a także premierowemu spektaklowi, którego aktorami byli mieszkańcy tej miejscowości.

Promocja nowych publikacji w Żabnie to niejednokrotnie okazja, by zaprosić publiczność i pokazać jej nie tylko książkę, ale także wystawy, występy najmłodszych, czy jak tym razem – nowy spektakl przygotowany przez mieszkańców z Siedliszowic. W reżyserii Krzysztofa Ryndaka, w oparciu o jego scenariusz, cofnęliśmy się kilkadziesiąt lat na wieś, którą w tej chwili Siedliszowice już nie przypominają, ale kiedyś „podobno tak było”. Ciepło przyjęty występ pokazał widzom nie tylko obrzędowość wielkanocną, która miała miejsce w tym regionie, ale także ciekawe charaktery, humorystyczne dialogi i wiele akcentów kultury chłopskiej, jaka kiedyś na wsiach panowała. Po gorącym aplauzie zaczęły się namowy na kolejny występ, więc osoby które nie były wczoraj w Centrum Kultury, prawdopodobnie będą miały okazję nadrobić stracony wieczór.

Tuż po występie przyszedł czas na to, co było tak naprawdę meritum spotkania. Na opowieść o książce dotyczącej Siedliszowic. Autorka, etnografka- Urszula Gieroń, wprowadziła zebranych w prace badawcze, które przeprowadziła wspólnie z mieszkańcami Siedliszowic, opowiedziała jak budowała plan na książkę i ile rozmów przeprowadziła, by wydobyć najciekawsze i najwartościowsze informacje. Słowa podziękowania za zaangażowanie dla Urszuli Gieroń i wszystkich tych, którzy przyczynili się do powstania publikacji skierowała burmistrz Żabna Marta Herduś. Podziękowania dla autorki i mieszkańców wystosowała również sołtys Siedliszowic, Joanna Bieszczad.

Na zakończenie spotkania widzowie otrzymali egzemplarze książki, a także mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez Stowarzyszenie „U Tatara” z Siedliszowic.

Opracowanie i wydanie publikacji było możliwe dzięki wsparciu ze środków sołeckich, a także z budżetu gminy przeznaczonego na promocję.

Liczba odsłon: 654
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.