Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Jak powszechnie wiadomo, umiejętność posługiwania się językami obcymi jest kluczową umiejętnością wymaganą od każdego młodego człowieka. Nauka języka może odbywać się w rozmaity sposób min. w szkole w ramach realizacji obowiązkowych i pozalekcyjnych zajęć edukacyjnych. Rozwijaniu sprawności językowych służyć mogą nie tylko typowe lekcje, ale przede wszystkim różne przedsięwzięcia np. konkursy, festiwale, dni języka itp.

12 lutego br. w Szkole Podstawowej w Łęgu Tarnowskim zorganizowany został Festiwal Języka Angielskiego, którego celem było rozbudzenie u uczniów szeroko pojętego zainteresowania nauką tego języka. Festiwal był dla młodzieży także okazją do zaprezentowania posiadanych sprawności językowych oraz sprzyjał podniesieniu motywacji do ciągłego doskonalenia się w tym zakresie, co jest szczególnie istotne w kontekście zbliżającego się egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty.

Pomysłodawcami i organizatorami wspomnianego przedsięwzięcia byli nauczyciele języka angielskiego zatrudnieni w łęgowskiej podstawówce, którzy, w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły, zatroszczyli się o to, aby uczestniczący w nim uczniowie klasy VII, VIII oraz gimnazjaliści mieli wiele okazji do wykazania się zdobytą wiedzą nt. krajów anglojęzycznych, a także umiejętnościami obejmującymi znajomość struktur leksykalno-gramatycznych i funkcji językowych. Jednocześnie, dzięki zaproponowanym grom i zabawom językowym, podopieczni doskonalili swoje umiejętności i poszerzali wiedzę dotyczącą np. wyrażeń idiomatycznych.

Na łęgowski Festiwal Języka Angielskiego, który pomyślany został jako rodzaj międzyklasowego konkursu, złożyło się min. odczytywanie angielskich przysłów i powiedzeń zakodowanych w postaci QR kodów, odpowiadanie na pytania dotyczące obejrzanej w angielskiej wersji językowej kilkuminutowej komedii obyczajowej czy rysowanie obrazka na podstawie jego słownego opisu. Młodzież rywalizowała także w angielskiej wersji popularnej gry państwa-miasta oraz tworzeniu węża wyrazowego obejmującego słownictwo z określonej kategorii, np. żywność, praca, dom, ubrania itp. Na zakończenie trwającego ponad dwie godziny spotkania każda klasa zaprezentowała biografię i dorobek życiowy wybranej przez siebie postaci. Ta prezentacja przybrała formę przeprowadzonego w języku angielskim wywiadu, dzięki któremu uczestniczący w spotkaniu nie tylko mieli okazję sprawdzić poziom swoich umiejętności słuchania ze zrozumieniem, ale także bliżej poznali sylwetki królowej Elżbiety II, Marylin Monroe, Elvisa Presleya oraz Michela Jacksona.

Ciekawe i odpowiednio dobrane zadania sprawiły, iż młodzież chętnie i aktywnie uczestniczyła w zajęciach w ramach Festiwalu Języka Angielskiego. Ten aktywny udział przybrał formę pisania, czytania, słuchania oraz mówienia w języku angielskim. Dodatkowo wykorzystanie w trakcie spotkania TIK przyczyniło się do jeszcze większego zaangażowania młodzieży w rozwiązywanie kolejnych zadań i ćwiczeń. Charakter spotkania i jego mniej formalna atmosfera oraz zabawowa forma bez wątpienia sprzyjały nie tylko rozwijaniu kompetencji językowych, ale także były okazją do współpracy i zabawy, a przede wszystkim służyły propagowaniu znajomości języka angielskiego oraz bardzo dobrym sposobem na jego oswajanie, bo przecież nie taki znów straszny…

Dyrekcja Szkoły oraz nauczyciele języka angielskiego żywią nadzieję, iż zorganizowany festiwal rzeczywiście rozbudził u młodzieży zainteresowanie nauką języka angielskiego, a także pozytywnie wpłynął na poprawę motywacji do jego nauki, co w przyszłości będzie miało przełożenie na wyniki edukacyjne.

 

Liczba odsłon: 250
Autor: szpłt
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.