Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W  minionym tygodniu odbył się czterodniowy Turniej Piłki Nożnej na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie z okazji ferii. Zawody, które na trwałe wpisały się w harmonogram wydarzeń sportowych przyciągnęły blisko 280 zawodników, którzy w równych kategoriach rywalizowali drużynowo i indywidualnie.

Turniej odbywa się rokrocznie przy okazji ferii dla dzieci i młodzieży z gminy Żabno. Kilkadziesiąt drużyn podzielonych na kategorie wiekowe ma okazję zagrać po kilka meczy na hali sportowej, przy asyście trenerów, sędziów i zaplecza medycznego, tak aby zdobyć jak najlepszy wynik, dobrze się bawić i miło spędzić czas wolny od nauki. W pierwszym dniu zadebiutowali najmłodsi zawodnicy w kategorii Żak. Tutaj nie liczył się wynik, a dobra zabawa i nauka gry fair play. Wszyscy uczestnicy tej kategorii otrzymali nie tylko paczki ze słodkościami, ale także pamiątkowe medale, a najbardziej wyróżniający się zawodnicy otrzymali nagrody indywidualne. W drugim dniu zagrali Młodzicy. Tutaj zespoły zostały już sklasyfikowane. Najlepszą drużyną okazała się Bruk- Bet Termalica I przed zespołem MLKSu Polan Żabno i Bruk- Bet Termalica II. W kategorii Trampkarzy prym wiodła drużyna Bruk- Bet Termalica I przed Unią Niedomice i Bruk- Bet Termalica II. W najstarszej grupie- Juniorów pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy Ikara Odporyszów, drugie MLKSu Polan Żabno, a trzecie ŚKSu Unii Niedomice. We wszystkich kategoriach wręczono puchary i dyplomy oraz upominki w postaci torby ze słodyczami. Najlepsi bramkarze, zawodnicy oraz królowie strzelców otrzymali dodatkowe statuetki.

Podziękowania za organizację Turnieju należą się przede wszystkim rodzicom, trenerom, działaczom klubów sportowych, prowadzącym zawody, nauczycielom i dyrektorom szkół. Wszystkim dzieciom i młodzieży biorącej udział w Turnieju gratulujemy wyników i sportowej postawy, a także gry fair play. Turniej Halowy odbył się pod patronatem burmistrza gminy Żabno Marty Herduś, a środki finansowe w wysokości blisko 12 tys. zł na jego organizację pochodziły z budżetu gminy.

Podziękowania należą się również Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach za współorganizację i aktywną promocję idei sportowych.

Liczba odsłon: 596
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.