Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Z okazji 150. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego (1869-1907), wielkiego poety i malarza oraz twórcy teatralnego, Biblioteka w Żabnie przygotowała wystawę „Wyspiański – mistrz pędzla i pióra”.

Wystawę można obejrzeć w holu biblioteki, zaś w czytelni można zapoznać się z bibliofilskim wydaniem reprintu książki „Stanisław Wyspiański. Dzieła malarskie” z tekstami Stanisława Przybyszewskiego i Tadeusza Żuka-Skarszewskiego z roku 1925 (oryginał przechowywany jest w Bibliotece Jagiellońskiej) oraz innymi publikacjami dotyczącymi jego życia i twórczości. 

Dodatkowo Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie organizuje warsztaty literacko-plastyczne dla uczniów szkół podstawowych. Przedstawiony zostanie im życiorys i twórczość Stanisława Wyspiańskiego. Następnie uczestnicy zaprojektują i wykonają witraże z bibuły i papieru. Zainteresowanych zajęciami prosimy o kontakt z Biblioteką.

W związku z rocznicą odbędzie się również konkurs plastyczny „Pocztówka do Wyspiańskiego”. Szczegóły i regulamin zostaną ogłoszone wkrótce.

Liczba odsłon: 325
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.