Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Koncertem Laureatów zakończył się 23. Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Koncert, na którym zaprezentowali się zwycięzcy konkursu, odbył się w niedzielę 13 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

 


Był on podsumowaniem 3 - dniowych przesłuchań uczestników konkursu, których w tym roku zgłosiło się prawie 270. Wszyscy laureaci odebrali z rąk Burmistrz Żabna Marty Herduś i Radnego Rady Miejskiej w Żabnie Wojciecha Ryndaka pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Celem 23. Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek było poszukiwanie młodych talentów wokalnych i instrumentalnych z całego regionu. Nic więc dziwnego, że uczestnicy zjechali do Żabna z wielu miejscowości. W konkursie reprezentowane były: Wola Rzędzińska, Radgoszcz, Tarnów, Zabawa, Dąbrowa Tarnowska, Wierzchosławice, Brzesko, Łukowa, Zalasowa, Kąśna Dolna, Pawęzów, Rudka, Ryglice, Kraków, Lisia Góra, Poręba Radlna, Gromnik, Radłów oraz Niedomice, Gorzyce, Ilkowice, Nieciecza, Otfinów, Sieradza, Bobrowniki Wielkie, Łęg Tarnowski, Pasieka Otfinowska, Odporyszów i Żabno.

Wszystkim uczestnikom 23. Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Żabnie przysłuchiwała się Komisja Artystyczna, która pracowała w składzie: Aga Dyk – wokalistka zespołu Brathanki, Barbara Marcinkowska – dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie i Kamil Patulski – instruktor muzyki w Gminnym Centrum Kultury.

Efektem prac Komisji Artystycznej było 40 nagrodzonych solistów i 14 nagrodzonych zespołów.

Patronat honorowy nad Konkursem objęli Burmistrz Żabna – Marta Herduś i Starosta Tarnowski – Roman Łucarz. Patronatem medialnym Konkurs wsparło Radio RDN Małopolska.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Liczba odsłon: 392
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.