Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Po raz kolejny mieszkańcy gminy Żabno włączyli się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czyli ogólnopolską akcję zbierania funduszy na zakup sprzętów specjalistycznych do szpitali dziecięcych. Na terenie gminy Żabno i w Biskupicach Radłowskich zebrano do puszek kwotę ponad 23 525 zł. Kwota ta została powiększona jeszcze o dochód z aukcji i zbiórkę prowadzoną w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie podczas bloku imprez związanych z WOŚP.

Dla WOŚP-u koncert zagrał Klaudiusz Klich z Radłowa z zespołem, który zachwycił publiczność, grając największe polskie i światowe przeboje. Na scenie w Gminnym Centrum Kultury wystąpili także aktorzy Teatru Ad Hoc ze spektaklem „Serenada” w reż. Elżbiety Kijowskiej. Teatr zgromadził liczną rzeszę swoich fanów, wzbudzając powszechny aplauz. Niespodzianką dla wszystkich okazały się odwiedziny grupy kolędniczej w towarzystwie Parafialnej Orkiestry Dętej z Łęgu Tarnowskiego.

Z dużym zainteresowaniem i hojnością spotkała się także aukcja przedmiotów przekazanych przez ofiarodawców – firmy, instytucje i osoby prywatne. Na tegorocznej aukcji za najwyższe kwoty zlicytowano: nóż ręcznie wykonany przez Marcina Grześkiewicza, karnet na manicure do Studia Kosmetyczno – Artystycznego „Motylecek – Art” w Łęgu Tarnowskim i kolację z noclegiem w apartamencie z jacuzzi ufundowaną przez Gospodę Szlachecką w Niedomicach. Chojnie zapłacono też za obraz haftowany Pani Bożeny Bryk, złote serduszko z Firmy Jubilerskiej Dariusz Sulowski i zdjęcie z autografem Kamila Stocha. Z tegorocznej licytacji i zbiórki do puszki w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie udało się zebrać kwotę 5837,09 zł.

Serdecznie dziękujemy za hojność wszystkim, którzy wsparli 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żabnie.

Wyniki ulicznej zbiórki pieniędzy:             

  • Biskupice Radłowskie – 1170,00 zł
  • Łęg Tarnowski, Ilkowice – 6 525,63 zł
  • Nieciecza  –  732,42 zł
  • Niedomice – 3 088,04 
  • Odporyszów, Fiuk, Morzychna, Sieradza – 2 685,05 
  • Otfinów, Gorzyce – 1 496,20 zł
  • Żabno – 7 829,21 zł 

W sumie wolontariusze zebrali  23 525,32 zł oraz w walucie obcej 120 $, 18 € i 3 funty.

 

  
Liczba odsłon: 545
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.