Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W niedzielę  13 stycznia 2019 roku dwudziesty pierwszy raz w Żabnie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zbierali pieniądze na ratowanie najmłodszych, Grali dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabnie, Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Biskupicach Radłowskich wzięli udział w ulicznej zbiórce pieniędzy. 60 wolontariuszy rozgrzało serca mieszkańców gminy Żabno oraz Biskupic Radłowskich. Mieszkańcy tradycyjnie wykazali się szczodrością, ofiarując do puszek ponad 23 tysiące złotych.

Sztabem WOŚP na terenie Żabna kierowała Anna Skalak oraz  Stefania Domańska. Wolontariuszami opiekowały się panie:  Barbara Wróbel, Katarzyna Węgrzyn, Renata Kwaśniak, Krystyna Patoń i Agata Czwórnóg w SP w Żabnie, Monika Góral, Ewa Korus i Agnieszka Kowal w SP w Łęgu Tarnowskim, Justyna Kaczówka w ZSP w Żabnie oraz Agnieszka Pilch i Teresa Górka w ZSP w Biskupicach Radłowskich.
 
Wyniki ulicznej zbiórki pieniędzy:             

  • Biskupice Radłowskie – 1170,00 zł
  • Łęg Tarnowski, Ilkowice – 6 525,63 zł
  • Nieciecza  –  732,42 zł
  • Niedomice – 3 088,04 
  • Odporyszów, Fiuk, Morzychna, Sieradza – 2 685,05 
  • Otfinów, Gorzyce – 1 496,20 zł
  • Żabno – 7 829,21 zł 

W sumie wolontariusze zebrali  23 525,32 zł oraz w walucie obcej 120 $, 18 € i 3 funty.

Biorąca udział w zbiórce młodzież wraz z opiekunami serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i okazaną hojność,  Urzędowi Miasta i Gminy za lokal dla wolontariuszy i zapewnienie dowozu, Panu Andrzejowi za pomoc, mieszkańcom za ciepłą herbatą i posiłek, a policjantom z Komisariatu Policji w Żabnie za zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie zbiórki ulicznej.

Liczba odsłon: 812
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.