Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

2019-01-07

Sebastian Gądkiewicz, uczeń klasy III gimnazjum w Otfinowie, odniósł niezwykły sukces. Został laureatem Konkursu „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory'ego – greckiego matematyka”. Konkurs zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku z obchodami 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Grecji, a jego celem było przygotowanie przez uczniów projektu edukacyjnego rozwijającego motto „Od wiedzy ważniejsza jest tylko wyobraźnia”.

Sebastian przygotował bardzo oryginalny i ciekawy film, który zatytułował: „Nie liczby, a słowa opisują człowieka”. W filmie przedstawił postać greckiego matematyka w sposób metaforyczny i niezwykle pomysłowy; ukazał go jako człowieka zainteresowanego losem innych; zwrócił też uwagę na związki łączące Constantina z Albertem Einsteinem.

W swojej kategorii wiekowej Sebastian zdobył najlepszy wynik w Polsce. Nagrodą główną jest wycieczka do Grecji.

Liczba odsłon: 621
Autor: SzP w Otfinowie
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.