Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W dniach 9-15 grudnia 2018 roku grupa dwudziestu uczniów Szkoły Podstawowej im. St. Wyspiańskiego w Żabnie  wraz z opiekunami brała udział w projekcie "Gospodarka i prawa człowieka”  w Weimarze, w Niemczech.

Trwająca siedemnaście lat współpraca obydwu miast rozwija się bardzo dynamicznie. Szczególną rolę odgrywa w niej wymiana młodzieży szkolnej pomiędzy Klosterbergschule w niemieckim Bad Berka a Szkołą Podstawową w Żabnie.

Każde kolejne spotkanie przynosi zawsze nowe ciekawsze rozwiązania i spostrzeżenia do dalszej współpracy. Uczniowie mogli przekonać się, jak istotną umiejętnością jest posługiwanie się językiem obcym, jak otwiera to granice świata. Młodzież miała okazję zapoznać się z warunkami, w jakich uczą się ich rówieśnicy z Niemiec, spotkać się z władzami samorządowymi, a także zwiedzać ciekawe miejsca.

W trakcie realizacji projektu uczniowie brali udział w wyciecze do Bad Berki, zwiedzali Erfurt, Tonndorf, Weimar oraz poznawali atrakcje turystyczne, kulturę i obyczaje Turyngii. Był też czas na wspólne zabawy, wizytę w aquaparku i manufakturze świec, zajęcia terenowe, artystyczne, rywalizację sportową podczas meczu siatkówki o puchar burmistrza Bad Berki. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z pobytu, jak i z programu spotkania. Na zakończenie projektu wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki na 15-lecie partnerskiej współpracy szkół.

Pobyt młodzieży w Niemczech sfinansowano dzięki pomocy międzynarodowej organizacji Polsko–Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie, Urzędu Miejskiego w Żabnie oraz środków własnych.

 
Liczba odsłon: 373
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.