Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

2018-11-26
„Cienie na scenie” - pod takim hasłem odbyły się 22 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie warsztaty teatralne. W warsztatach, w których udział wzięli nauczyciele i instruktorzy teatralni pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą, ukazane zostały zarówno piękno, jak i tajniki teatru cieni.

Zajęcia prowadzili twórcy Teatru NEMNO:  Henryk Hryniewicki – aktor, reżyser, konstruktor lalek i aktor Teatru Maska w Rzeszowie oraz Dagmara Jemioła-Hryniewicka – scenografka i malarka.

W trakcie warsztatów uczestnicy poznali historię teatru cieni, zasady konstrukcji i animacji lalek cieniowych oraz techniki świetlne. Nie zabrakło także zabaw i ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem wykonanych własnoręcznie lalek.

Warsztaty zorganizowane zostały przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie w ramach kolejnej edycji warsztatów artystycznych „Lalkowy teatr wyobraźni”.

Liczba odsłon: 240
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.