Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Podczas wczorajszej, inaugurującą nową kadencję, sesji Rady Miejskiej w Żabnie ślubowanie złożyła nowa Burmistrz Żabna Marta Herduś, a Rada wybrała Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących.

Sesję rozpoczął, jak dyktuje regulamin, Radny Senior Kazimierz Magiera. Tuż po rozpoczęciu odczytany został protokół Miejskiej Komisji Wyborczej, której przewodniczyła Halina Ilcewicz. Radni, którzy otrzymali swój mandat w minionych wyborach samorządowych, odebrali zaświadczenia o wyborze na stanowisko. W obecności nowej Rady, a także zebranych gości ślubowanie złożyła również nowa Burmistrz Żabna Marta Herduś, dziękując również za wyrazy wsparcia, głosy oraz deklarując szeroką współpracę z wszystkimi środowiskami działającymi na rzecz gminy. Rada wybrała również Przewodniczącego. Został nim Krzysztof Lechowicz. Jego zastępcami wybrani zostali Andrzej Głód i Magdalena Kardaś- Olesińska. Składy Komisji pracujących w Radzie ukonstytuują się w najbliższy czwartek.

Podczas sesji gratulacje dla nowych władz gminy złożył Starosta Tarnowski Roman Łucarz, odczytany został również list gratulacyjny do ustępującego burmistrza Stanisława Kusiora. Pierwsza sesja nowej Rady była też premierową w transmisji „na żywo”. Na dedykowanym kanale w serwisie Youtube oglądać można będzie wszystkie sesje, a także wracać do archiwalnych nagrań. Dodatkowo uruchomiony został serwis http://zabno.esesja.pl/ , w którym znajdziemy programy oraz wyniki głosowań na poszczególne uchwały, aktualizowany w czasie rzeczywistym.

Liczba odsłon: 1889
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.