Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W  2018 roku cała Polska obchodziła 100 rocznicę odzyskania niepodległości. „11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" – ustalono w  uchwale Sejmu.  W związku z tą uroczystością 11 listopada 2018 roku  Szkoła Podstawowa im. Jana Wnęka w Odporyszowie wraz ze Szkołą Podstawową w Sieradzy zorganizowały akademię  w kościele parafialnym. Uczniowie, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście oraz parafianie zgromadzili się na Mszy Świętej o 11.30, po której w południe wszyscy zaśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. Bezpośrednio po tym uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Pociąg do wolności”.  

W jego trakcie można było m.in. wysłuchać fragmentów pięknych utworów patriotycznych przeplatanych faktami z historii Polski.  Oprócz znanych piosenek takich jak: „Rota”,  „Wojenko, wojenko” czy „My, pierwsza brygada” usłyszeć można było „Kwiaty polskie” czy przepiękną „Niepodległość” i  podziwiać umiejętności wokalne i muzyczne występujących.  Przedstawienie wywarło na odbiorcach  duże wrażenie i skłoniło do refleksji na temat trudnych dziejów naszej Ojczyzny.

Liczba odsłon: 410
Autor: SP Odporyszów
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.