Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Wczorajszym popołudniem w budynku Gminnego Centrum Kultury odbyło się spotkanie upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Licznie zebrani widzowie, mieli okazję wysłuchać koncertu, a także otrzymać pamiątkowy album.

Cała Polska świętuje setną rocznicę odzyskania niepodległości. Takich obchodów nie mogło zabraknąć również w Żabnie. Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu uczczono suwerenność koncertem patriotycznym pt. „Krzyż i orzeł” Bogusława Morki (z udziałem orkiestry kameralnej Alla Breve). Podczas ponad godzinnego występu wykonawca przybliżył publiczności wiele pieśni z okresu „tęsknoty za wolnością”. Drugim punktem celebracji obchodów była prezentacja albumu Pawła Domańskiego. Nasz rodzimy autor przygotował tym razem dwutomowy zbiór dokumentów i fotografii traktujących o historii Żabna. Po prelekcji, każdy otrzymał bezpłatnie swój egzemplarz. Dodatkową częścią programu tego dnia była wystawa „Żabno 1918-2018” w galerii Centrum Kultury. Prezentuje ona materialne ślady historii Żabna, zarówno prezentujące się w dokumentach, fotografiach, jak i przedmiotach codziennego użytku. Podczas trwania wernisażu dla jego uczestników przygotowana została degustacja potraw żołnierskich – „okopowe jadło”. Potrawy wykonało cieszące się dużym uznaniem w tym zakresie Stowarzyszenie Rozwoju Siedliszowic „U Tatara”.

Spotkanie to było również okazją by podziękować publicznie burmistrzowi Żabna Stanisławowi Kusiorowi, którego kadencja dobiega końca oraz pogratulować wybranej w wyborach samorządowych Marcie Herduś, która obejmie urząd burmistrza w dniu 20 listopada.

Działania w gminie Żabno upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

 
Liczba odsłon: 912
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.