Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


23.10.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Wnęka w Odporyszowie odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego  Polskiej Poezji Patriotycznej  „ Moja Ojczyzna” dla uczczenia 100 - lecia odzyskania niepodległości. Celem  podjętych działań było krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych,  zaakcentowanie niezwykle istotnego dla polskiej poezji wątku patriotycznego, ukazanie piękna polskiej ziemi, utrwalanie poczucia dumy narodowej. Uroczystość rozwijała wrażliwość  na słowo poetyckie o tematyce patriotycznej i promowała młode talenty. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII z terenu gminy Żabno. Jury po wysłuchaniu  recytatorów, przyznało następujące nagrody: 
 
I  nagroda -  Joanna Warias ze Szkoły Podstawowej w Otfinowie, 
 Nikoletta Saletnik ze Szkoły w Sieradzy.
 
II  nagroda – Padło Natalia ze Szkoły Podstawowej w Żabnie.

 

III  nagroda- Amelia Kuruc  ze Szkoły Podstawowej w Ilkowicach,

  Estera Chmura ze Szkoły Podstawowej w Odporyszowie. 

 

Wyróżnienie otrzymała Julia Chłopek ze Szkoły Podstawowej w Sieradzy. Podziękowania złożono także przedstawicielom Szkół biorących udział w Konkursie. Laureaci dostali dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Liczba odsłon: 306
Autor: SP Odporyszów
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.