Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Szkoła Podstawowa w Ilkowicach uczestniczy  po raz kolejny w Odblaskowej Szkole, w tym roku jest to  IX edycji programu. Program „Odblaskowa Szkoła” organizowany jest przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, dla nas jako szkoły zlokalizowanej przy ruchliwej drodze wojewódzkiej jest szczególnie ważny, ponieważ  dbamy o bezpieczeństwo uczniów przypominając im o noszeniu elementów odblaskowych. Mając na sobie kamizelki odblaskowe i odblaski dzieci są bardziej widoczne, dzięki czemu mogą być wcześniej zauważone przez nadjeżdżające pojazdy.

30 października  w Ilkowicach odbył się finał akcji "odblaskowa szkoła", która angażuje nauczycieli, rodziców i uczniów. Zgromadzonych uczniów i zaproszonych gości P. Kazimierz Piotrowski Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach.  W szkole w miesiącu wrześniu i październiku odbywały się konkursy teoretyczne, plastyczne i praktyczne: wiedzy BRD, odblaskowej klasy oraz konkurs na plakat „Najładniejszy Odblask Klasowy” i rymowankę zachęcająca do noszenia odblasków. W tym roku tytuł odblaskowej klasy zdobyło kilka klas: klasa IVb, miała najwięcej odblasków w klasie, kl. Va i  IVa miała najwięcej kamizelek odblaskowych w klasie. Najwięcej oklasków zdobyła kl. III, która w obu kategoriach zajęła I miejsce.  Nagrody i dyplomy wręczyli P. Marzena Gubernat, organizator inicjatyw podejmowanych przez szkołę w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” i  P. Piotr Kostrzewa, prezes zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedomicach. Pan Mariusz Motyka policjant Gminy Żabno, mówił o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa i konieczności noszenia odblasków oraz  pogratulował  osobom, którzy napisali test BRD na maksymalną liczbę punktów.

Później odbyła część praktyczna spotkania z udziałem strażaków z KSRG OSP Niedomice i  OSP Ilkowice. Uczniowie podzieleni na cztery zespoły uczyli się resuscytacji, układali poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, zapoznali się ze sprzętem używanym przez Straż Pożarną oraz mogli przymierzyć odzież ochronną wykorzystywana podczas ratowania życia. Na podsumowaniu akcji odblaskowa szkoła  strażacy rozcinali różnymi technikami wrak samochodu, który czekał przygotowany na placu za budynkiem szkoły. Dzieci mogły na żywo zapoznać się z pracą strażaków, którzy chętnie zaprezentowali metody swojej pracy.

W akcję włączyło się również bardzo chętnie przedszkole, nasi najmłodsi także uczestniczyli w finale odblaskowej szkoły. Maluszki były wyposażone w odblaski i kamizelki odblaskowe i z uwagą oraz zaciekawieniem uczestniczyli w przeprowadzonej akcji.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do przeprowadzenia akcji Bezpieczna Szkoła – Straży Pożarnej w Niedomicach i Ilkowicach za lekcję praktyczną ratowania życia. Straży Pożarnej z Niedomic za prezentację rozcinania samochodu, Panu Piotrowi Kostrzewie i Panu  Mariuszowi Motyce za prelekcje dotyczące bezpieczeństwa. Rodzicom i dzieciom uczestniczącym w konkursach. Dziękujemy tym, którzy pomogli zorganizować dzięń bezpieczeństwa w szkole i tym, którezy pamiętają o konieczności zakładania odblasków, pamiętając, że to one niejednokrotnie ratują życie.

 

Liczba odsłon: 317
Autor: mgub
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.