Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W piątkowy wieczór, 26 października odbyła się w żabnieńskiej bibliotece promocja najnowszej książki Adama Tomczyka „Wodopój i inne opowiadania”.

Adam Tomczyk, to mieszkaniec Żabna, miłośnik literatury i historii, z ogromnym naciskiem na historię „małej ojczyzny”. Autor szkiców literackich, opowiadań i powieści, od stycznia 2018 r. jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.  Swoją przygodę z publikowaniem swojej twórczości rozpoczął w 2006 r., wtedy to na łamach 8. tomu „Małopolski”  ukazał się esej „Czytając Tadeusza Nowaka”.

Do tej pory ukazały się:  „Żółte znicze nawłoci” o cmentarzach z czasów I wojny światowej na terenie gminy Żabno (2008), „Z pamięci” opowieści z czasów II wojny światowe (2011), powieść „Cmentarzysko koni” (2012), „Przed świtem” zbiór opowiadań oraz szkic „Pro patria et memoria” w 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego (2013), „Miejsce” (2014), „Zaraza” (2016), „Legendy szepce srebrzysty Dunajec” zbiór legend związanych z gmina Żabno (2017).

Najnowsza publikacja Adama Tomczyka to zbiór 9 opowiadań. Michał Piętniewicz, poeta i krytyk literacki oraz wykładowca akademicki tak je recenzuje: „…opowiadania napisane są wartko, żywym, potoczystym stylem, świetnie się je czyta, są wciągające od pierwszego do ostatniego zdania. Czegóż my tutaj nie mamy? Galerię typów ludzkich, postaci, chorób, skaz i zmaz. A wszystko to jakby przekrój przez Polskę, ale tę najbardziej zwyczajną, codzienną, znaną, by rzec, z własnego podwórka i z własnego doświadczenia…”

Promocyjny wieczór w Żabnie ubogacił muzycznie mini koncert gitarowy Mirosława Jabłońskiego.

Licznie zgromadzeni goście mieli możliwość posłuchania fragmentów opowiadań w wykonaniu samego autora, a także nabycia książki oraz otrzymania pamiątkowej dedykacji.

Tych, którzy nie mogli przybyć na spotkanie autorskie, a chcieliby zapoznać się z twórczością Adama Tomczyka serdecznie zapraszamy do Biblioteki, gdzie dostępne są wszystkie jego publikacje.

 

  
Liczba odsłon: 387
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.