Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Burmistrz Żabna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie zapraszają na promocję najnowszej książki Pawła Domańskiego „Żabnoviana”. Wydarzenie to odbędzie się 8 listopada o godz. 17:30 w ramach gali podsumowującej projekt „Żabno pamięta”, realizowany na terenie gminy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają egzemplarze książki. „Żabnoviana” to dwutomowa publikacja, na którą składają się dokumenty, rękopisy, artykuły prasowe i zdjęcia, niejednokrotnie nie publikowane do tej pory. Zebrane do książki materiały pochodzą głównie ze zbiorów prywatnych autora i mieszańców Żabna.

Promocji książki towarzyszyć będzie wystawa „Żabno 1918 - 2018". Eksponaty na wystawie stanowić będą przedmioty codziennego użytku, związane z uprawianiem zawodów rzemieślniczych, elementy wyposażenia, zabawki a nawet militaria. Na wystawie znajdą się też materiały archiwalne (rękopisy, dokumenty, fotografie). Wszystkie znajdujące się na wystawie eksponaty i dokumenty są oryginalne i pochodzą z terenu Żabna. Wystawa ma na celu ukazać jak Żabno wyglądało 100 lat temu i jak w ciągu tych 100 lat się zmieniało.

Podczas trwania wernisażu dla jego uczestników przygotowana będzie degustacja potraw żołnierskich – „okopowe jadło”. Potrawy przygotuje cieszące się dużym uznaniem w tym zakresie Stowarzyszenie Rozwoju Siedliszowic „U Tatara”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach projektu „Żabno pamięta” jest bezpłatny.

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Liczba odsłon: 529
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.