Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego, w sobotę 20 października, na terenie Szkoły Podstawowej im. St. Wyspiańskiego w Żabnie, 180 harcerzy i zuchów z Tarnowa, Bistuszowej, Woli Radłowskiej i Żabna  wzięło udział w II Święcie Latawca i Szarej Lilijki.

Święto rozpoczęło się na szkolnym „orliku” puszczaniem latawców, wykonanych własnoręcznie przez poszczególne drużyny i gromady. Szybując po niebie nie umykały bystremu oku członków jury, którzy oceniali sposób wykonania. Kiedy skończyła się część pokazowa i kolorowe kształty wylądowały na ziemi, uczestnicy Święta wrócili do szkoły gdzie czekały na nich przeróżne warsztaty. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego! „Ostatnie takie galicyjskie” to muzeum prowadzone przez pana Pawła Domańskiego, historyka z zamiłowania, ćwiczenia prowadzone przez strażaków z OSP w Żabnie, warsztaty strzeleckie, gra wielkoformatowa „Śladami AK i akcji Burza 44”, zorganizowana przez Muzeum Armii Krajowej w Krakowie oraz ciekawy pokaz znanego tarnowskiego żużlowca,  Pana Stanisława Burzy.

Po smacznym poczęstunku przygotowanym przez Restaurację „Herbowa” z Żabna, przyszedł czas na podsumowanie Święta. Podczas końcowego przemówienia wszystkim uczestnikom zostały wręczone nagrody za przygotowane latawce. I kto powiedział, że podczas brzydkiej pogody można się nudzić?

W przygotowaniu Święta, zorganizowanego przez Namiestnika Harcerskiego Hufca ZHP Tarnów, phm. Renatę Kawula, zaangażowali się harcerze 5 Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej wspólnie z rodzicami. Wsparcia, w postaci upominków i nagród, udzieliło Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Urząd Miasta i Gminy w Żabnie.

 Wszystkim którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia Święta serdecznie dziękujemy.

    
Liczba odsłon: 410
Autor: phm. Renata Kawula
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.