Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Żabna w Urzędzie Miejskim w Żabnie powstała galeria Włodarzy Miasta i Gminy Żabno.

Towarzystwo Przyjaciół Żabna co chwila proponuje nowe inicjatywy popularyzujące historię miasta i gminy. Tym razem postanowiono o przygotowaniu włodarzy, którzy kierowali Żabnem. W galerii znajdziemy szereg portretów, ułożonych historycznie począwszy od pierwszego burmistrza Franciszka Mazurkiewicza, do obecnie sprawującego tą funkcję Stanisława Kusiora. Podczas otwarcia galerii swoją obecność zaznaczyło sześciu ostatnich włodarzy gminy: Waldemar Gabor, Mieczysław Barabasz, Krzysztof Witkowski, Zbigniew Łoś, Stanisław Dziubla oraz Stanisław Kusior.

Zebrani wysłuchali prelekcji Pawła Domańskiego na temat rozwoju Żabna od czasów Franciszka Mazurkiewicza. Spotkanie poprowadził prezes Towarzystwa Zygmunt Zając. Wystawę można oglądać w godzinach pracy Urzędu, jest ona ogólnodostępna i mieści się na pierwszym piętrze magistratu.

 

   
Liczba odsłon: 459
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Wybory Samorządowe 2018
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.