Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Smog, zanieczyszczenie powietrza i środowiska to tematy, które coraz częściej pojawiają się w środkach masowego przekazu. Otoczenie, w którym żyjemy, staje się coraz bardziej toksyczne,
a pewne zachowania i dotychczasowe przyzwyczajenia ludzi wymykają się spod kontroli, co nie służy nikomu. Aby wpłynąć na zmianę takiego stanu rzeczy, nauczycielki z Niepublicznego Przedszkola
w Pasiece Otfinowskiej zorganizowały tygodniową akcję promującą zachowania proekologiczne, kładąc szczególny nacisk na konieczność dbania o czyste powietrze.

               W poniedziałek (08.10.2018r.) gościliśmy w murach naszego przedszkola inspektora ochrony środowiska z gminy Radłów  – Pana Franciszka Kądzielę i prezesa firmy Conteko – Pana Grzegorza Kuczka.  Obaj panowie wprowadzili dzieci w zagadnienie zanieczyszczenia i potrzeby ochrony środowiska. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o nasze otoczenie. Poznały też sposoby minimalizowania szkodliwych działań człowieka. Z zaciekawieniem słuchały również o tym, co dzieje się z posegregowanymi śmieciami.

Zakończeniem spotkania była niespodzianka. Każdy przedszkolak otrzymał od naszych gości edukacyjną książeczkę do kolorowania pt. Co robić z odpadami? Przedszkolaki z zainteresowaniem przeglądały i kolorowały upominki.

Innym przedsięwzięciem zorganizowanym przez nauczycielki był marsz z transparentami, flagami i innymi gadżetami, które przestrzegały przed zanieczyszczeniem powietrza i środowiska. Przedszkolaki, nauczycielki oraz rodzice nie szczędzili głosu, wykrzykując proekologiczne hasła.
Z pewnością dotarły one do wielu mieszkańców Pasieki Otfinowskiej, którzy z zaciekawieniem śledzili nasz pochód. Był on niezwykle barwny i ciekawy, na co wpłynęły dzierżone w dłoniach flagi, plakaty
i transparenty, które były pracami biorącymi udział w konkursie przedszkolnym „Dbamy o czyste powietrze”. Wzięło w nim udział aż 26 przedszkolaków z obu grup. Zaangażowanie rodziców, pomysłowość oraz staranność zasługują na uznanie. W piątek (12 października) wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Rozwój Wsi Przybysławice i Pasieka Otfinowska. Aż 15 spośród wszystkich prac zostało wyróżnionych.

               Niepubliczne Przedszkole w Pasiece Otfinowskiej otrzymało od Marszałka Województwa Małopolskiego oczyszczacz powietrza w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w Zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej, co zmotywowało również grupę STARSZAKÓW do zorganizowania przedstawienia pt. „Królewna Śmieszka i ekoludki”. Smog, który przybył do królestwa za sprawą złej królowej, został przegnany dzięki wspaniałym ekoludkom i ich radom, które, mamy nadzieję, zapadły w pamięci wszystkich dzieci i zgromadzonych w tym dniu rodziców.

Liczba odsłon: 290
Autor: Joanna Górczak
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Wybory Samorządowe 2018
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.