Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

To wiadomość, na którą czekali mieszkańcy powiatów: tarnowskiego i dąbrowskiego oraz kierowcy podróżujący między Tarnowem a Kielcami. Za niespełna dwa lata, pod koniec września 2020 roku zakończy się remont drogi wojewódzkiej 973 łączącej Tarnów z granicą województwa małopolskiego w Borusowej. Roboty budowlane przy 11,5-kilometrowym fragmencie trasy pomiędzy Żabnem i Żelichowem ruszą już za kilka miesięcy. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S.A., który na plac budowy wejdzie wspólnie z firmą POLDIM Sp. z o.o.

Wartość inwestycji, która obejmuje zaprojektowanie i przeprowadzenie rozbudowy DW 973 Żabno-Żelichów, to ponad 39,6 mln zł.

Umowę przedstawicielowi Wykonawcy - prokurent Elżbiecie Wesołowskiej
z Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego S.A. przekazał wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys, któremu towarzyszyli: burmistrz Żabna Stanisław Kusior oraz dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Marta Maj.      

- Droga wojewódzka 973 pomiędzy Tarnowem a granicą województwa jest modernizowana etapami od dwóch lat. Za kolejne dwa gotowy będzie ostatni odcinek tej drogi, między Żabnem a Żelichowem, w tym samym czasie powinny skończyć się też prace przy nowym moście na Wiśle w Borusowej. Dzięki temu zyskamy znakomite, alternatywne połączenie Tarnowa z Kielcami i Warszawą – przypomina wicemarszałek Stanisław Sorys. Dodaje też, że z pierwszego zmodernizowanego odcinka, pomiędzy Tarnowem a Żabnem, kierowcy będą mogli  korzystać już od grudnia tego roku.

Z kolei fragment DW 973 między Żabnem i Żelichowem, którego modernizacja niebawem się rozpocznie, liczy ponad 11,5 km i będzie realizowany w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że zanim wykonawca przystąpi do robót budowlanych musi opracować projekt nowej drogi i uzyskać niezbędne pozwolenia. Po remoncie kierowcy odczują ogromną różnicę. Wymieniona zostanie bowiem nawierzchnia, a skrzyżowania z drogami podporządkowanymi przebudowane tak, aby zapewnić nie tylko większe bezpieczeństwo, ale i płynność jazdy. Zadbano też o pieszych, rowerzystów oraz pasażerów komunikacji zbiorowej, którzy zyskają nowe chodniki oraz przystanki i zatoki autobusowe.  

To jednak nie koniec zadań, jakie czekają wykonawcę. Projekt obejmuje bowiem także przebudowę przepustów drogowych, wykonanie odwodnienia drogi, budowę oświetlenia ulicznego, wykonanie zjazdów do posesji, a także przebudowę sieci energetycznych, telekomunikacyjnych, wodociągowych, kanalizacyjnych i gazowych. 

 

 

 

 

 

 

Liczba odsłon: 1548
Autor: UMWM
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.