Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Wiersze Karola Wojtyły zaśpiewał w niedzielny wieczór w odporyszowskim sanktuarium tarnowski muzyk Wojtek Klich. W koncercie, który odbył się 7 października oprócz Wojtka zagrali i zaśpiewali znani tarnowscy artyści. Licznie zgromadzona w świątyni publiczność wysłuchała utworów z płyty „Karolowe pieśni”.

Koncert w Odporyszowie był nie tylko okolicznościowym hołdem dla św. Jana Pawła II, ale przede wszystkim świadectwem tego, że z połączenia poezji i muzyki powstaje unikalne piękno. Przypomniał, że Karol Wojtyła  był nie tylko świętym człowiekiem i głową Kościoła, ale również myślicielem i znakomitym poetą. Wspaniały klimat odporyszowskiej świątyni, nastrój stworzony przez artystów i chwytające za serce melodie, wywołały sporo wzruszeń i emocji wśród słuchaczy, którzy zachwyceni długo oklaskiwali muzyków.

„Karolowe Pieśni” to projekt Wojtka Klicha, do powstania którego inspiracją stała się poezja Karola Wojtyły. Płyta miała swoją premierę dziesięć lat po śmierci Papieża Polaka. Jak przyznaje sam autor, muzykę do wierszy Jana Pawła II komponował od dłuższego czasu, pierwsze próby zmierzenia się z tymi tekstami dawno mając już za sobą. Do udziału w niedzielnym koncercie w Odporyszowie Wojtek Klich zaprosił: Magdalenę Stalmach, Monikę Stec, Marzena Kozioł, Katarzyna Olszewska, Tomka Steca, Rafała Muchę, Kamila Patulskiego i Arkadiusza Boryczkę.

Organizatorami koncertu byli: Gminne Centrum Kultury w Żabnie i Parafia Rzymskokatolicka pw. Oczyszczenia NMP w Odporyszowie.

 

 

 

 

Liczba odsłon: 507
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.