Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Gminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza na wieczór kabaretowy z Marcinem Dańcem – jednym z najpopularniejszych satyryków w historii polskiego kabaretu. Wydarzenie, organizowane w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani”, odbędzie się 13 października o godz. 19:00 w sali widowiskowej GCK w Żabnie. Wstęp jest wolny.

Marcin Daniec od lat święci triumfy na scenach kabaretowych w Polsce i za granicą. Jego fenomen wiąże się ze znakomitym kontaktem z publicznością, której reakcje stają się częścią programu.

Artysta jest także znaną postacią telewizyjną, autorem i głównym wykonawcą programów: „Meeting Kabaretowy”, „Marzenia Marcina Dańca”, „Hit Dekady” czy „Euro Show”.

Wyrazem sympatii publiczności dla artysty są liczne nagrody:  „Karolinka” w 1993 r. za debiut na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, nagroda tygodnika „Wprost” uznająca Marcina Dańca za jednego z dwudziestu „Kreatorów Rzeczywistości”, 4 Telekamery (w tym złota) oraz 5 „Błękitnych Meloników Charliego” przyznanych przez publiczność podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Marcin Daniec w 2003 r. został uznany „Satyrykiem Wszechczasów”

Wieczór kabaretowy z Marcinem Dańcem w Żabnie odbędzie się w ramach 2. edycji projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II Edycji Budżetu Obywatelskiego. Patronat honorowy nad projektem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego - Jacek Krupa, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski oraz Burmistrz Żabna - Stanisław Kusior.

Projekt odbywa się na terenie 3 gmin subregionu tarnowskiego czyli: w Radłowie, Dąbrowie Tarnowskiej i w Żabnie. Realizowany jest przez instytucje kultury z tych gmin, czyli: Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, oraz Dąbrowski Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Decyzją P. Marszałka realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

Liczba odsłon: 430
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.