Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Tabor samochodowy niedomickiej straży pożarnej został zasilony nowym samochodem ratowniczo- gaśniczym.  Jest nim Star Man, samochód, który dotychczas służył w podziale bojowym KM PSP w Tarnowie w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Wóz jest zabudowany na podwoziu samochodu ciężarowego marki STAR 8.185. Posiada zbiornik wodny: 1300 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy: 130 litrów oraz autopompę o wydajności 2000 l/min. Wyposażenie wozu to m.in. sprzęt pożarniczy, medyczny oraz ratownictwa technicznego.

W niedzielę 2 września druhowie z niedomickiej jednostki zorganizowali uroczystość przekazania i poświęcenia wozu, a co więcej, zabawę dla mieszkańców Niedomic. W uroczystości udział wzięli: Starosta Tarnowski, Wicewojewoda Małopolski, Małopolski Komendant Wojewódzki PSP, Komendant Miejski PSP w Tarnowie, Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP, Komendant i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP, Radny i Sołtys Niedomic, przedstawiciele jednostek OSP Gminy Żabno oraz zaproszeni goście. Poświęcenia wozu dokonał proboszcz parafii Niedomice ks. Jan Mikulski wraz z powiatowym kapelanem strażaków ks. Kamilem Wróblem.

Jednostka z Niedomic w ubiegłych latach skorzystała z programu „Małopolskie Remizy”, dzięki któremu budynek zyskał nowe możliwości i stanowi dobre zaplecze dla strażaków, a wzmocnienie taboru o kolejny samochód to również dobry punkt na drodze rozwoju należącego do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego oddziału.

Więcej zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/OspKsrgNiedomice

Liczba odsłon: 503
Autor: redakcja zabno.pl/ OSP Niedimice
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Wybory Samorządowe 2018
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.