Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Rokrocznie w Żabnie w okresie wakacyjnym organizowane są „dni” miejscowości. Jest to cykl imprez o charakterze rozrywkowym, które pozwalają mieszkańcom oraz przybyłym do nas gościom na zrelaksowanie się, miłe, towarzyskie spotkanie, a także zobaczenie i posłuchanie występów scenicznych. Co roku również organizatorzy, w tym szczególnie Gminne Centrum Kultury w Żabnie, dopinają program Dni Żabna tak, aby zadowolić jak największa liczbę odbiorców. Dzięki takiemu podejściu rodzice z dziećmi mają okazję świetnie się wybawić w parku rozrywki, wszyscy możemy korzystać ze stoisk gastronomicznych, wziąć udział w konkursach organizowanych ze sceny, a przede wszystkim obejrzeć występy. I to nie byle jakie. Co roku na deskach scenicznych podczas Dni Żabna prezentują się wychowankowie lokalnych szkół tanecznych, instrumentalnych czy też wokalnych. Finałem każdych Dni Żabna jest koncert gwiazdy. W minionych latach mogliśmy posłuchać czy to Trubadurów, Leszczy, Roberta Janowskiego, Ani Wyszkoni, Brathanków, jak i również Ziyo. W tym roku naszą gwiazdą byli Golec uOrkiestra.

Dni Żabna 2018 roku minęły pod hasłem jubileuszy. W sobotę swoją setną rocznicę istnienia i działalności obchodzili żabnieńscy sportowcy, zrzeszeni w Klubie (obecnie MLKS Polan Żabno). Do południa trwały oficjalne ceremonie związane z nadaniem odznaczeń, podziękowaniami dla zasłużonych w historii rozwoju sportu na terenie Żabna, a także wernisaż wystawy i promocja książki Pawła Domańskiego. Album wydany dzięki dofinansowaniu Rady Żabna jest uhonorowaniem wszystkich tych, którzy przyczynili się do istnienia i sukcesów żabnieńskiego Klubu Sportowego. Po zakończeniu oficjalnej części świętowanie przeniosło się na boisko sportowe, gdzie rozegrane zostały mecze piłki nożnej.

Niedzielę zainaugurował natomiast jubileusz 40 lecia Koła Pszczelarzy działających na terenie gminy. Uroczysty obiad oraz sadzenie drzew, to najlepszy sposób by uświetnić taką rocznicę. Pszczelarze zadbali także o swój wkład w stoiska wokół sceny, a także konkursy z nagrodami, prowadzone dla mieszkańców gminy.

Otoczenie hali sportowej w Żabnie tętniło w niedzielę życiem. Tutaj mieliśmy okazję i skosztować smakołyków, najmłodsi mogli skorzystać z malowania twarzy w bajkowe wzory, a także z niezliczonej atrakcji w postaci dmuchańców, karuzel i zjeżdżalni. Dla odważniejszych były większe urządzenia zapewniające dużą dawkę adrenaliny. Nie zabrakło dobrego zaplecza gastronomicznego, a także miejsc by posiedzieć ze znajomymi i porozmawiać w miłej atmosferze.

Scena i miejsce pod sceną były non stop wykorzystywane do pokazywania różnych talentów. Od tanecznych po muzyczne i wokalne.

Kulminacją wieczoru był występ Wojtka Klicha i Andrzeja Krzywego (który wspomniał, że świętuje 35 lecie swojej kariery estradowej) oraz wyczekiwanej gwiazdy wieczoru, czyli Golec uOrkiestra (bracia z kolei obchodzili 20 lecie grania w zespole).

Dziękujemy serdecznie za tak liczne przybycie, wspaniałą zabawę i żywiołową reakcję. Kolejny raz udało się w Żabnie zrealizować występy na bardzo dobrym poziomie i podnieść poprzeczkę na kolejne lata. Wszystkich tych, którzy chcieliby powspominać, jak było wczoraj zapraszamy na nasz profil na facebook-u, gdzie zamieściliśmy filmy i zdjęcia publikowane „na gorąco”. Do zobaczenia w przyszłym roku, na kolejnej edycji naszego wspólnego święta.

   
Liczba odsłon: 2687
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.