Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

28 czerwca w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbyła się konferencja, podczas której przedstawiono rolę i zadania Wojsk Obrony Terytorialnej w systemie obronnym państwa oraz etapy formowania
11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Terenowych Organów Administracji Państwowej i Wojskowej, dowództwa 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, przedstawiciele służb mundurowych układu pozamilitarnego, Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A, Grupy Azoty S.A w Tarnowie, PERN Wola Rzędzińska, władze samorządowe powiatu tarnowskiego, dyrektorzy szkół z klasami o profilu mundurowym oraz organizacje proobronne.

- 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej przeznaczona jest do przygotowania i prowadzenia działań taktycznych w stałym rejonie odpowiedzialności w czasie pokoju, kryzysu oraz wojny, w tym realizacji zadań w ramach reagowania kryzysowego – mówił Dowódca 11 MBOT płk Krzysztof GONCERZ.

W Tarnowie planowane jest stacjonowanie batalionu lekkiej piechoty 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W dalszym etapie konferencji wskazano obszary współpracy pomiędzy samorządem, przedsiębiorcami oraz Wojewódzkim Sztabem Wojskowym i Wojskowymi Komendami Uzupełnień w zakresie  promocji i naboru ochotników do 11 MBOT.

W drugiej części konferencji uczestnicy zapoznali się z ofertą Zakładów Mechanicznych z Tarnowa oraz mieli okazję strzelać z najnowszych rodzajów broni w mobilnej strzelnicy kontenerowej. Następnie w Klikuszowej członkowie organizacji Strzelec i Devil Dogs zaprezentowali pokaz dynamiczny działań taktycznych, a grupa rekonstrukcyjna 5 pułku strzelców konnych zaprezentowała pokaz musztry kawaleryjskiej. Zwieńczeniem konferencji było zapoznanie uczestników konferencji z uzbrojeniem występującym na wyposażeniu pododdziałów WOT, strzelanie na strzelnicy LOK w Tarnowie oraz uroczyste wręczenie pucharów.  

 

Liczba odsłon: 247
Autor:
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.