Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Około 50 instalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii powstanie w gminie Żabno Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił właśnie listę projektów ocenionych i wybranych do dofinansowania w ramach konkursu nr RPMP.04.01.01-IZ.00-12-082/17 w ramach Działania 4.1 Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii Poddziałania 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W gronie czterech projektów wybranych do dofinansowania, znalazł się również projekt „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski”. Łączna wartość projektu, którego liderem jest Stowarzyszenie Zielony Pierścień Tarnowa, to prawie ponad 110 milionów złotych. Za tę kwotę możliwe będzie dofinansowanie budowy instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii takich jak: kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne oraz napowietrzne  pompy ciepła . To rekordowe dofinanowanie, największe z wszystkich wybranych projektów – podkreśla Adam Flaga, prezes Stowarzyszenia Zielony Pierścień Tarnowa, lidera projektu. – Sukces jest tym większy, że w ramach konkursu złożone zostało aż 57 wniosków o dofinansowanie projektów na łączną kwotę ponad 335 milionów złotych – dodaje.

Projekt "Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski" realizowany będzie w 35 gminach województwa małopolskiego

Liczba odsłon: 502
Autor: mj
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.