Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Koło Teatralne Suflerek działające przy Szkole Podstawowej w Łęgu Tarnowskim przygotowało i zaprezentowało publiczności kolejne już w bieżącym roku szkolnym przedstawienie. Tym razem wybór padł na przedstawienie musicalowe pt. Zagubiony pantofelek oparte na motywach bardzo popularnej bajki o Kopciuszku. Premiera musicalu miała miejsce 29 maja br. i była dedykowana mamom z okazji ich święta, natomiast kolejna odsłona spektaklu, na którą zaproszeni zostali mieszkańcy Łęgu Tarnowskiego, odbyła się w niedzielne popołudnie 17 czerwca br.

Przedstawienie Zagubiony pantofelek przygotowane zostało w konwencji musicalowej, dzięki czemu losy Kopciuszka, jej złych sióstr i księcia opowiedziane zostały poprzez taniec i ruch sceniczny. Występujący na scenie młodzi aktorzy nie wypowiadają żadnego słowa, a mimo to każdy widz rozumie rozgrywającą się na scenie historię. Ważną rolę w tym przedstawieniu odegrały muzyka, stroje, profesjonalne oświetlenie, a także pomysłowa scenografia, które tworząc wyjątkową atmosferę i nastrój, skłaniały do bardzo uważnego śledzenia wydarzeń. Pomimo, iż finał historii Kopciuszka był łatwy do przewidzenia, każdy widz starał się bacznie obserwować scenę, aby nie przegapić ważnego gestu czy też pojawienia się nowego bohatera.

Zamysł wystawienia przedstawienia musicalowego Zagubiony pantofelek pojawił się w styczniu po koncercie kolęd i pastorałek i od tego czasu opiekunowie Szkolnego Koła Teatralnego Suflerek dopracowywali szczegóły scenografii, muzyki oraz układów tanecznych. Mozolna praca i liczne próby z występującymi w przedstawieniu dziećmi uwieńczone zostały sukcesem, na który bez wątpienia wpływ miało także zacięcie teatralne występujących uczniów.

Opiekunom łęgowskiego koła teatralnego szczerze gratulujemy udanego występu podopiecznych i życzymy wielu zaskakujących publiczność pomysłów. Rodzicom młodych aktorów wyrażamy podziękowania za konsekwencję, pomoc i wsparcie przy realizacji tego przedsięwzięcia, natomiast zainteresowanych udziałem w zajęciach Suflerka informujemy, iż w ciągu roku szkolnego spotkania i próby odbywają się raz (I półrocze) lub dwa razy w tygodniu (II półrocze).

Liczba odsłon: 230
Autor: lj
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.