Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Gminne Centrum Kultury w Żabnie otrzymało dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Niepodległa”. Program ten wspiera działania o charakterze kulturowym, artystycznym i edukacyjnym, przygotowujące do godnego celebrowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego ze szczególnym uwzględnieniem pamięci i tradycji regionalnej, lokalnej i rodzinnej wpisanej i tworzącej historię narodową.

Otrzymana dotacja pozwoli na zorganizowanie na terenie Gminy Żabno zarówno edukacyjnych, jak i artystycznych przedsięwzięć upowszechniających i popularyzujących wiedzę o wydarzeniach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Jednym z pierwszych działań organizowanych w ramach zadania „Żabno pamięta” jest ogłoszony już GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNO – LITERACKI „Niepodległa Mała Ojczyzna”, który skierowany jest do szerokiego grona odbiorców. Zadaniem konkursowym jest wykonanie na terenie gminy Żabno zdjęcia, które stanowić będzie ilustrację do dowolnie wybranego fragmentu literatury patriotycznej, niepodległościowej. Szczegóły konkursu zawiera Regulamin dostępny na stronie Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

W kolejnych miesiącach planowane są także: konkurs plastyczny dla dzieci, wystawa „Żabno 1918 – 2018”, promocja książki Pawła Domańskiego „Żabnoviana” oraz koncert „Krzyż i Orzeł” w wykonaniu zawodowych muzyków. Wszystkie te działania dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Liczba odsłon: 396
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.