Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Jubileusz 15-lecia istnienia V Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej im. Janusza Korczaka w Żabnie było okazją do zorganizowania w dniach 07-10 czerwca 2018 roku, biwaku w Wiśle. Do udziału zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną 10 próbną Tarnowską Drużynę Harcerską „Młody Las” ze Szkoły Podstawowej im. Oddziału Regina II Armii Krajowej w Bistuszowej.

Podczas wyjazdu odbyliśmy spacer po Wiśle połączony ze zwiedzaniem galerii "Sportowe Trofea Adama Małysza" prywatnego muzeum sportowego, w którym prezentowane są trofea zdobyte przez wybitnego polskiego skoczka narciarskiego. Są wśród nich medale z zimowych igrzysk olimpijskich w Salt Lake City i Vancouver, medale mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, Kryształowe Kule za tryumfy w Pucharze Świata, a także inne trofea krajowe i międzynarodowe. Ponadto w galerii eksponowane są elementy wyposażenia skoczka narciarskiego: kombinezony, narty, kaski oraz plastrony z wielu imprez narciarskich. Kolejny dzień to wycieczka do Cieszyna. Towarzyszył nam przewodnik, który podczas spaceru opowiadał o mijanych atrakcjach i ciekawostkach, Górze Zamkowej, Cieszyńskiej Wenecji, Studni Trzech Braci, odwiedziliśmy również czeską część miasta. Wieczorem odbyliśmy spacer na skocznię  narciarską im. Adama Małysza a następnie w utworzonej strefie kibica mocno dopingowaliśmy polską reprezentację narodową w trakcie towarzyskiego spotkania z reprezentacją Chile (2:2). W sobotę po śniadaniu ruszyliśmy do Ustronia do Leśnego Parku Niespodzianek – ogrodu zoologicznego założonego na stoku Równicy. Prezentowane są tu m.in. jelenie szlachetne, żubry, daniele, dziki, bieliki, orły, bażanty. Wzięliśmy również udział w pokazie lotów ptaków drapieżnych z wykorzystaniem metod sokolniczych. Dzień zakończyło ognisko harcerskie ze wspólnym śpiewem i zabawami.
W ostatnim dniu pobytu wzięliśmy udział we mszy świętej w Kaplicy pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej na terenie Rezydencji Prezydenta RP a następnie ruszyliśmy w drogę powrotną. W trakcie biwaku wszyscy świetnie się bawili, nawiązano nowe kontakty z rówieśnikami.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Burmistrzowi Żabna, Stanisławowi Kusiorowi, Radzie Miasta Żabno, Panu Staroście Tarnowskiemu, Romanowi Łucarzowi za wsparcie finansowe naszego wyjazdu. Opiekę nad młodzieżą sprawowały drużynowa pwd. Renata Kawula,  druhna Beata Wojtanowska oraz rodzice. 

    
Liczba odsłon: 280
Autor:
« powrót
Archiwum:
Wybory Samorządowe 2018
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.