Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

27 maja odbył się Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej w Sieradzy. Tegoroczne hasło przewodnie pt. "Wszyscy Polacy to jedna rodzina" łączy w sobie święto każdej rodziny wraz ze stuleciem odzyskania niepodległości przez nasz wspólny dom, jakim jest Polska.

Każdy z nas ma w roku swoje święto. W maju i czerwcu świętuje cała rodzina: mama, tata i dzieci. Tegoroczny festyn pod hasłem "My Polacy to jedna rodzina" w sposób szczególny chciał także upamiętnić święto naszej Ojczyzny, jakim jest 100 rocznica odzyskania niepodległości. W związku z tym przygotowano specjalny program artystyczny, w którym tańcem i piosenką pokazano jak dzieci bardzo kochają swoją Ojczyznę. Przybyli licznie goście "rzucili się" wraz z artystami w nurt Wisły, która poniosła ich od Tatr aż po sam Bałtyk. Tak właśnie dzieci chciały podziękować swoim rodzicom za miłość oraz wychowanie w duchu patriotyzmu.

Tradycyjnie o godzinie 15 odbyła się uroczysta Msza Święta, która zainaugurowała ósmy już piknik rodzinny organizowany w szkole w Sieradzy. Słoneczna pogoda była pięknym bonusem do atrakcji, jakie czekały na przybyłych licznie gości. Jak co roku były harleje, kucyki, przejażdżki bryczką, dmuchane zjeżdżalnie, stoisko fryzjerskie, wata cukrowa, grill, swojszczyzna oraz oczywiście wspaniałe domowe wypieki. Nowością było cieszące się wielką popularnością stoisko z nadmuchiwanymi helem balonami oraz stoisko z łamigłówkami. Niespodzianką był też występ kapeli góralskiej "Borowianie" z Paleśnicy (Gmina Zakliczyn). Nie obyło się też bez loterii fantowej.

Piknik udało się zorganizować dzięki ofiarności licznych sponsorów, którzy od lat pomagają szkole w Sieradzy i którym z całego serca przekazujemy gorące podziękowania.

  
Liczba odsłon: 445
Autor: SP Sieradza
« powrót
Archiwum:
Wybory Samorządowe 2018
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.