Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

2018-06-06
Dużym sukcesem zakończył się występ żabnieńskiego teatru AD – HOC na deskach Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie. Na VI Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym im. Felicjana Dulskiego, który odbył się w dniach 29 – 30 maja br. w Krakowie zespół zaprezentował spektakl Sławomira Mrożka pt. „Serenada”.

Wspaniałą kreację sceniczną stworzył Krzysztof Ryndak, który wcielił się w postać podstępnego lisa. To właśnie on próbuje zawładnąć kurnikiem i jego mieszkańcami, a zwłaszcza dumnym i gburowatym kogutem. W tej roli Adam Tomczyk pokazał jak trudno zapanować nad kurami, a właściwie trzema kobiecymi charakterami. Pierwsza kura , Katarzyna Smolik prezentuje kokieteryjną i zmysłową kobiecość. Druga pewna siebie, władcza Anna Chyc, także ulega urokowi leśnego drapieżcy. Nie oparła się mu również Kura Ruda – Małgorzata Mazur naiwna i urocza donosicielka.

Aktorzy dali popis swoich umiejętności, grali lekko, naturalnie i z wielkim wdziękiem. Swoboda i  radość bycia na scenie zaowocowała Nagrodą Specjalną VI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego im. Felicjana Dulskiego w Krakowie. Reżyser  Elżbieta Kijowska otrzymała także Nagrodę Specjalną za innowacyjne spojrzenie na znany tekst literacki.

Gratulujemy sukcesu.

Liczba odsłon: 395
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.