Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Gminne Centrum Kultury oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie mają przyjemność zaprosić na spektakl Grupy Rafała Kmity „Aj waj! czyli historie z cynamonem”.

„Aj waj! czyli historie z cynamonem” to przedstawienie pełne wysmakowanego humoru i pięknej, niepowtarzalnej muzyki. Rafał Kmita - autor scenariusza i reżyser, ożywia w nim zapomniany świat kultury żydowskiej.

Na jakiś stary, dawno już nieodwiedzany strych wchodzi grupka aktorów, którzy z porzuconych przed laty przedmiotów – pożółkłych gazet, książek, słoików, nakryć głowy – wyczarowują raz śpiewane, to znowu mówione opowieści. Piosenki przeplatają się z komicznymi scenkami i monologami.

Dziennik „Rzeczpospolita” uznał „Aj waj! czyli historie z cynamonem” za jeden z czterech najlepszych spektakli teatralnych 2005 roku, natomiast tygodnik „Przegląd” umieścił go w dziesiątce najważniejszych wydarzeń teatralnych ubiegłego sezonu. Ponadto na festiwalu Komedii Talia 2005 „Aj waj!…” otrzymał nagrody za najlepszą inscenizację oraz najlepszą muzykę.

Spektakl w Żabnie odbędzie się 15 czerwca o godz. 19.00 w Sali widowiskowej GCK w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” realizowanego ze środków 2. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Wstęp wolny.

 

Liczba odsłon: 248
Autor:
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.