Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W piękny słoneczny dzień, 23 maja 2018 roku, uczniowie przystąpili do zmagań  jubileuszowego, XV Gminnego Konkursu Języka Angielskiego ’’English Festivals ‘’, który swoim patronatem objął burmistrz Miasta i Gminy Żabno, Pan Stanisław Kusior.

Musieli się wykazać nie tylko wiedzą ale także umiejętnościami działania w zespole. Dzieci wykonywały zadania nawiązujące do Świąt Wielkanocy, Walentynek, Bożego Narodzenia, Dnia Matki czy Halloween oczywiście w języku angielskim. W konkursie udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych z Żabna, Łęgu Tarnowskiego, Otfinowa, Sieradzy, Niedomic i Bobrownik Wielkich.

Rywalizację jak co roku oceniała komisja w składzie: Pani Maria Kaczmarczyk – radna Miasta i Gminy Żabno, Pani Anna Gadowska – nauczyciel języka angielskiego w Brzesku, Pani Beata Wójcik – doradca zawodowy.

Tegoroczny konkurs był wydarzeniem jubileuszowym, a zatem również wyjątkowym. Został przygotowany  niezwykłym zaangażowaniem i zawierał wiele nowych obszarów zmagań dlatego wykonanie zadań wymagało od uczestników również kreatywności. Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo przypadło reprezentantom klasy III B ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, których przygotowywał Pan Rafał Sikora. Nagrody w postaci książek, upominków, gadżetów, medali dla wszystkich uczestników a dla zwycięzców dodatkowo puchar ufundowali: Pan Burmistrz Stanisław Kusior, powiat tarnowski, chicagowska polonia oraz wydawnictwo Oxford University Press. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła mgr Renata Kawula, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Żabnie.

 

 
Liczba odsłon: 275
Autor: rk
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.