Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Dzieci z Przedszkola Publicznego w Niedomicach wzięły udział w lekcjach bibliotecznych pod hasłem „Droga książki od autora do czytelnika” zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Niedomicach. 

Uczestniczące w zajęciach przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, która miała na celu ukazanie procesu tworzenia książki oraz drogi, jaką musi ona przebyć, by trafić do rąk czytelnika. Najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się jak ważny jest twórca pomysłu na książkę czyli pisarz i jaką rolę pełni w niej ilustrator, który przyczynia się do wzbogacenia szaty graficznej.

Dzieci prowadziły też żywiołową dyskusję na temat swoich spostrzeżeń wynikających z różnic jak wyglądało pismo dawniej a jak wygląda ono dzisiaj. Na zakończenie lekcji bibliotekarka przeczytała przedszkolakom historię napisaną przez Sharon Jennings pt.: ”Franklin czyta kolegom”, z której płynie głębokie przesłanie, że czytaniem można się „zarazić” i nie wskazane jest, aby z tej  „choroby” się leczyć.   

W lekcjach wzięło udział łącznie 71 uczestników.

Liczba odsłon: 115
Autor:
« powrót
Archiwum:
Wybory Samorządowe 2018
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.