Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Dzieci z Przedszkola Publicznego w Niedomicach wzięły udział w lekcjach bibliotecznych pod hasłem „Droga książki od autora do czytelnika” zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Niedomicach. 

Uczestniczące w zajęciach przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, która miała na celu ukazanie procesu tworzenia książki oraz drogi, jaką musi ona przebyć, by trafić do rąk czytelnika. Najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się jak ważny jest twórca pomysłu na książkę czyli pisarz i jaką rolę pełni w niej ilustrator, który przyczynia się do wzbogacenia szaty graficznej.

Dzieci prowadziły też żywiołową dyskusję na temat swoich spostrzeżeń wynikających z różnic jak wyglądało pismo dawniej a jak wygląda ono dzisiaj. Na zakończenie lekcji bibliotekarka przeczytała przedszkolakom historię napisaną przez Sharon Jennings pt.: ”Franklin czyta kolegom”, z której płynie głębokie przesłanie, że czytaniem można się „zarazić” i nie wskazane jest, aby z tej  „choroby” się leczyć.   

W lekcjach wzięło udział łącznie 71 uczestników.

Liczba odsłon: 181
Autor:
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.