Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie – Oddział dla dzieci i młodzieży oraz Filia w Łęgu Tarnowskim serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie ze znaną pisarką Justyną Bednarek.

Justyna Bednarek to pisarka, romanistka, dziennikarka i redaktorka. Przez wiele lat pracowała jako tłumaczka z języka francuskiego i redaktorka pism kobiecych. W roku 2004 wydała trzy wierszowane bajeczki o skrzacie Lenku („Lenek i podróż”, „Lenek i gwiazdka”, „Lenek i polowanie”). „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, wydane w 2015 roku są jej powrotem do literatury dziecięcej. Zilustrowane przez Daniela de Latour „Skarpetki”  zdobyły kilka nominacji i nagród. W roku 2016 ukazały się jej dwie kolejne książki: „Pięć sprytnych kun” z ilustracjami Daniela de Latour oraz „W to mi graj. Bajki muzyczne” z malarskimi grafikami Józefa Wilkonia. W 2017 roku ukazała się druga część skarpetkowej sagi, pod tytułem „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”, ponownie zilustrowana przez Daniela de Latour. W planach jest realizacja serialu animowanego inspirowanego książką.

Spotkanie w Żabnie odbędzie się 12 czerwca o godz. 9.00 w Sali klubowej GCK w ramach projektu „Z gwiazdami … nie tylko zaczytani” realizowanego ze środków 2. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Będą to warsztaty literacko-plastyczne pt. „O srebrnej łyżce”.

Spotkanie w filii bibliotecznej w Łęgu Tarnowskim odbędzie się 12 czerwca o godz. 11.00, będą to warsztaty pt. „Spotkanie skarpetkowe”.

Liczba odsłon: 221
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.