Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Łącząc się z niedawnym czasem świąt patriotycznych, Święta Flagi i rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 5 Tarnowska Drużyna Harcerska im. Janusza Korczaka, odbyła wycieczkę patriotyczną do Warszawy. Podczas wyjazdu harcerze odwiedzili miejsca pamięci narodowej: Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie minutą ciszy uczcili pamięć żołnierzy walczących o wolność Naszej Ojczyzna. Następnie zapalili znicze przy pomniku Pamięci Ofiar Tragedii Smoleńskiej.

Przy pomniku Józefa Piłsudskiego, pani Renata Kwaśniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żabnie, przypomniała najistotniejsze fakty z życia Marszałka. Na Krakowskim Przedmieściu, przy Pałacu Prezydenckim,  harcerze obejrzeli odprawę warty honorowej, przeszli na Plac Zamkowy, skąd podziwiali Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, a także widok na Stadion Narodowy.

Nie zapomnieli też o Pomniku Małego Powstańca, przy którym nawiązaliśmy do Powstania Warszawskiego i roli w nim harcerzy. Następnie Alejami Ujazdowskimi przybyli do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na spotkanie na które zaproszenie otrzymaliśmy od Pani wicepremier Beaty Szydło, w trakcie obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Koszycach Wielkich. W trakcie spotkania harcerze wręczyli harcerskie upominki w postaci Misia-Harcerki z barwami Drużyny. Następnie był czas na rozmowę, wspólne zdjęcia, autografy. Na zakończenie Pani Beata Szydło wpisała się do Kroniki 5 TDH i obdarowała uczestników drobnymi upominkami. Przekazaliśmy zaproszenie od harcerzy do  Żabna.

Po spotkaniu był czas na spacer po Łazienkach Królewskich i okolicach Belwederu. W pięknej scenerii parku i cudownej pogody pełni wrażeń czekaliśmy na autokar, który zabrał nas w drogę powrotną.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Wicewojewodzie, Józefowi Gawronowi, Burmistrzowi Żabna, Stanisławowi Kusiorowi a szczególnie Panu Staroście Tarnowskiemu, Romanowi Łucarzowi za wsparcie finansowe naszego wyjazdu. Opiekę nad młodzieżą sprawowały drużynowa pwd. Renata Kawula, pani  Maria Kaczmarczyk, pani Renata Kwaśniak oraz rodzice.

    
Liczba odsłon: 381
Autor: rk
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.