Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


„Śpiewamy dla Niepodległej” to tytuł koncertu, który 2 maja odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Zorganizowany został dla uczczenia Dnia Flagi RP i święta Konstytucji 3 Maja. Poprzedziła go akcja rozdawania flag mieszkańcom Żabna. Organizatorami koncertu było Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Obecna na koncercie publiczność otrzymała także śpiewniki pieśni patriotycznych wydane specjalnie na tę okazję.

Ważnym punktem uroczystości było uhonorowanie 5. Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej ze Szkoły Podstawowej w Żabnie medalem „In Servitio Deo et Patrie” – „W służbie Bogu i Ojczyźnie”. Wyróżnienie Starosty Tarnowskiego zostało przyznane w roku jubileuszu 15-lecia drużyny. W imieniu harcerzy nagrodę odebrała harcmistrz Renata Kawula.

Gwiazdą wieczoru była Monika Gruszczyńska – solistka Opery Wrocławskiej, która wykonała najbardziej znane szlagiery z okresu międzywojennego. Wybrzmiały takie utwory jak „Odrobinę szczęścia w miłości”, „Mały książę”, czy „Miłość ci wszystko wybaczy”.

W drugiej części koncertu na scenie w Żabnie zaprezentował się Wielopokoleniowy Chór z Zakliczyna, wspólnie z którym pieśni patriotyczne śpiewała zgromadzona w Centrum Kultury publiczność.

Dopełnieniem udanego majowego wieczoru był zestaw tradycyjnych potraw zaserwowany przez Stowarzyszenie Rozwoju wsi „U Tatara” z Siedliszowic.

Koncert „Śpiewamy dla Niepodległej” odbył się w ramach Powiatowych i Gminnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Liczba odsłon: 342
Autor: ck
« powrót
Archiwum:
Wybory Samorządowe 2018
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.