Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W czwartek 26 kwietnia w Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury w Żabnie miał miejsce wernisaż wystawy „Campo dei Miracoli” Adama Jańca. Była to już 49. wystawa artysty, który, jak sam podkreśla jest amatorem, czyli człowiekiem tworzącym z miłości do piękna.

Na wystawie znajduje się blisko 100 obrazów artysty, które w dużej mierze oparte są na wspomnieniach z podróży do Włoch. Wernisaż cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zwiedzający wystawę zgodnie podkreślali, że są pod ogromnym wrażeniem talentu autora, a ich zachwytom i podziwom długo nie było końca.

Adam Janiec to mieszkaniec podtarnowskich Łętowic. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień za swe dokonania artystyczne. Odznaczony został m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP i odznaką Zasłużony Działacz Kultury przez Ministra Kultury. Swoje prace w Żabnie prezentuje już po raz piąty.

W artystyczny nastrój, który towarzyszył otwarciu wystawy, wprowadził widzów spektakl teatralny grupy AD HOC - „SERENADA” w reżyserii Elżbiety Kijowskiej.

Spektakl wcześniej prezentowany był na  6. Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich pod nazwą POSIADY TEATRALNE na Orawie w marcu br. w Jabłonce. Przed żabnieńską publicznością wystawiony został raz pierwszy i przyjęty przez widów z dużym entuzjazmem. W spektaklu wystąpili: Katarzyna Smolik, Anna Chyc, Małgorzata Mazur, Adam Tomczyk i Krzysztof Ryndak.

Wystawa „Campo dei Miracoli” Adama Jańca w Żabnie czynna będzie do końca maja. Zwiedzać ją można od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 20.00 oraz w soboty od 10.00 do 14.00.

Liczba odsłon: 474
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.